احداث همزمان ۴ بوستان در شهر استهبان

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای شهر استهبان، عملیات احداث ۴ بوستان بصورت همزمان در سطح شهر استهبان در فضایی مجموعا به مساحت ۲۵ هزار مترمربع در دست اجراست.

احمد فقیهی کیا  شهردار استهبان در این باره گفت: توسعه روزافزون زندگی ماشینی و شرایط اجتماعی و فیزیکی شهرها، ایجاد و توسعه فضای سبز را تبدیل به یک ضرورت نموده است. وی افزود: سرانه فضای سبز نسبت به سال های گذشته رشد مناسبی داشته است و پارک های متعددی از جمله بوستان های آرامش، ۲۲ بهمن، بهسازی و زیباسازی بوستان جمالی و پارک حاشیه ای بلوار قائم در محله های مختلف شهر جهت رفاه حال شهروندان احداث گردیده  تا علاوه بر تامین فضای سبز و بهبود محیط و منظر شهری موجب ایجاد  نشاط و آرامش بخشی شود.

وی اظهار داشت: برای افزایش بیش از پیش سرانه فضای سبز و ایجاد امکانات تفریحی، رفاهی و ورزشی  و ایجاد چشم‌انداز مطلوب شهری، از ابتدای سال جاری  طراحی و  احداث چهار بوستان با نام های آتیه، یاس، اندیشه و طبیعت در دستور کار قرار گرفت و پس از طراحی، عملیات اجرایی ساخت آنها به صورت همزمان آغاز گردیده و امیدواریم تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

گفتنی است؛ بوستان« اندیشه» واقع در شهرک امام حسین(ع) در زمینی به مساحت ۱۱۴۴۱  مترمربع و با امکانات پیش بینی شده از جمله ایستگاه دوچرخه، بوفه، پارکینگ، وضوخانه و سرویس بهداشتی، ظرفشویی، فضای بازی کودکان، آبنما، فضای نشیمن، مبلمان شهری،  نمازخانه، آبسرد کن، ست تندرستی، اتاق نگهبانی و رستوران و کافی شاپ باطراحی و اجرا توسط نیروهای کارآمد و متخصص شهرداری در حال اجراست و  عملیات اجرایی آن تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفتنی است تا کنون احداث حوضچه ها، اجرای تأسیسات، ساخت باغچه ها انجام شده و عملیات زیرسازی محوطه، موزاییک فرش و  ساخت سرویس بهداشتی نیز هم اکنون در حال انجام است.

بوستان محله ای «یاس» واقع در محله خلوت در زمینی به مساحت ۴۴۸۰ مترمربع در راستای خدمات رسانی به مناطق کمتر برخوردار شهر و ایجاد محیطی مطلوب و سالم برای تفریح و آسایش ساکنین منطقه  و با امکاناتی اعم از آلاچیق، بوفه، میز پینگ پنگ،، بوفه، وضوخانه و سرویس بهداشتی، ظرفشویی، نمازخانه، فضای بازی کودکان، آبنما، فضای نشیمن، مبلمان شهری،  آبسرد کن و اتاق نگهبانی تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و احداث  و دیوار چینی باغچه ها و حوضچه ها انجام شده و ساخت سرویس بهداشتی در حال حاضر در حال اجراست.

بوستان حاشیه ای «آتیه» واقع در بلوار امام علی(ع) در مجاور اداره تأمین اجتماعی و در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع با تجهیزاتی اعم از آلاچیق، فضای نشیمن، پارکینگ، مبلمان شهری، آبنما، بوفه، آبخوری و سرویس بهداشتی تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و موزاییک فرش، ساخت سکو، آلاچیق ها، احداث حوضچه و آب نما،  چمنکاری، گلکاری، کاشت نهال، نصب پایه چراغ و اجرای تأسیسات تا کنون انجام شده و در حال حاضر نیز سرویس بهداشتی بوستان در حال ساخت است.

بوستان طولی «طبیعت» نیز  واقع در پشت بوستان آبشار  و در مسیر منتهی به تفرجگاه سرآسیاب  در فضایی به مساحت ۶۰۰۰ مترمربع و در راستای اجرای فاز اول طرح منطقه تفریحی- توریستی سرآسیاب در حال اجراست و تاکنون با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی عملیات سنگفرش، سکو بندی، اجرای تأسیسات آن تا منطقه پشت مهمانسرای جهانگردی انجام شده و ادامه عملیات سنگفرش و  سکوبندی آن هم اکنون در حال اجراست.

شهر دار استهبان در پایان گفت: احداث بوستان ها، فضای سبزف مبلمان شهری و …  بر عهده شهرداری است اما برای حفظ و نگهداشت آن نیازمند همکاری شهروندان فهیم و اصیل استهبانی هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *