استاندار فارس : توزیع امکانات و تجهیزات شهری عدالت گونه انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های فارس به نقل از پرتال اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس سید محمد علی افشانی در گردهمایی شهرداران سراسر استان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: فارس دارای مزیت ها و پتانسیل های فراوانی می باشد که تا کنون سرمایه گذاری روی آنها صورت نگرفته است و باید از این ظرفیت ها صحبت شود و معرفی نمائیم تا سرمایه گذاران بیایند و به فعل درآوردن آنها کمک نمایند.
استاندار فارس افزود: یکی از مزیت های مهم استان صنعت گردشگری می باشد که اگر به خوبی به آن توجه شود بخش قابل ملاحظه ای از مشکلات حل خواهد شد.
مهندس افشانی بر توجه ویژه شهرداران به کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و ابراز داشت: شهرداران نه تنها نباید به دنبال این باشند که یک ریال کمتر از نیم درصدی که باید به کتابخانه ها پرداخت نمایند پرداخت کنند بلکه اگر توانستند بیشتر از یک درصد پرداخت نمایند.
استاندار فارس ادامه داد: هیچ کاری بالاتر از ایجاد کتابخانه برای شهر نیست و یکی از شاخص های مهم همین کتابخانه ها می باشد.
وی گفت: شهرداری که به فکر این باشد که دلیلی پیدا کند که پرداخت نیم درصدی به کتابخانه ها را به تاخیر بیاندازد مطمئناً به فکر شهر نخواهد بود.
مهندس افشانی گفت: شهرداران اگر روزی به فکرشان رسید که سهم کتابخانه ها را دیرتر پرداخت نمایند باید به مدیریت خود شک کنند.
استاندار فارس گفت: هیچ کاری بالاتر از افزایش آگاهی نیست و این مهم نیز جز با کتابخوانی میسر نمی شود.
وی با بیان اینکه تکیه بر نفت برنامه ریزی ها را ویران کرده است اظهار داشت: فعال کردن کتابخانه ها و اینکه چگونه دانش آموزان را کتابخوان تربیت کرد باید یکی از دغدغه های شهرداران باشد.
مهندس افشانی درادامه اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده نیز باید متناسب با درآمدها ساماندهی شود.
استاندار فارس به ساختار سازمان همیاری شهرداری ها اشاره کرد و افزود: این سازمان دارای پتانسیل بالایی می باشد اما باید ساماندهی شود که شاید کار دشواری باشد اما می توان از تجربه سایر صندوق ها بهره مند شد.
وی گفت: شهرداری ها در برخی موارد تعداد نیروهای زیادی را به کار می گیرند که در تامین منابع، آنها را با مشکل مواجه می کند خصوصاً در شهرهای کم درآمد که بودجه های جاری نسبت به اعتبارات عمرانی زیادتر است. از این رو برای استخدام در شهرداری ها باید ضابطه ای مشخص شود.
وی تسلط به قانون را یک ضرورت دانست و افزود: اشرافیت به قانون مهم ترین کمکی است که شهرداران می توانند برای حل مشکلات از آن بهره گیرند.
استاندار فارس به انتخابات آینده شورای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و افزود: توصیه من به شهرداران این است که از اموال مردم محافظت کنید و اموال عمومی در جهتی خاص به کار گرفته نشود چرا که اگر چنین شد اعتماد مردم از شهرداری ها برداشته خواهد شد.
مهندس افشانی در ادامه به خشکسالی نیز اشاره کرد و افزود: درست است که خشکسالی وجود دارد اما با توجه پیش بینی های انجام شده وضعیت بارندگی ها در آینده بهتر خواهد بود به همین سبب باید شهرداران نگران یک سیل آنی هم باشند و بررسی های لازم را از تمام نقاط شهر داشته باشید و نقاط خطر خیز را رفع نمائید و از وقوع حوادث و خسارت جلوگیری نمائید.
در این جلسه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نیز گزارشی از برنامه ها و اقدامات حوزه مدیریت خود ارائه نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *