استقبال پرشور مردم از نهمین نمایشگاه گردشگری پارس

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: با وجود وقفه چند ساله در روند برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس، این نمایشگاه با استقبال خوب مردم مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس، مهندس محمدابراهیم فروزانی در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس استقبال از نمایشگاه در دومین روز برگزاری آن را بسیار خوب و فراتر از حد انتظار توصیف و اظهار کرد: در مدت محدود به لحاظ کیفی کار بسیار خوبی انجام شد و امیدواریم در نهایت این نمایشگاه به یک رویداد بین‌المللی تبدیل شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه با وقفه چند ساله در برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس، مشکلاتی برای اعتبار بین‌المللی و رسمی این نمایشگاه ایجاد شد، خاطرنشان کرد: حمایت‌های استاندار محترم فارس مهندس تبادار و تاکید ایشان به توسعه فارس به ویژه توسعه بر مبنای فرهنگ و ظرفیت‌های استان در ابعاد مختلف گردشگری کمک ارزنده‌ای به برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس کرد.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این نمایشگاه از چند ماه گذشته آغاز و در یک ماه اخیر با جدیت و توان بیشتری دنبال شده است، تصریح کرد: تمام این تلاش‌ها در راستای احیای این نمایشگاه مهم صورت گرفته است.

فروزانی با بیان اینکه صنعت توریسم بخشی از صنعت خلاق و سازگار با شرایط زیست محیطی است، بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری فارس تاکید کرد و افزود: نهمین نمایشگاه گردشگری پارس در سطح بین‌المللی برپا شده است و تعدادی از خطوط هوایی خارجی در این نمایشگاه شرکت کردند هر چند باید زمینه حضور بیشتر شرکت کنندگان خارجی در سال‌های آتی فراهم شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس به شبکه نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان متصل شود، بیان کرد: باید چارچوب‌هایی برای ارائه ظرفیت‌های گردشگری فارس تعریف و این نمایشگاه منجر به یک رویداد گردشگری در جنوب کشور با برد بین‌المللی شود.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور جذب گردشگران و بازدیدکنندگان خارجی با توجه به حضور شرکت کنندگانی از دیگر کشورهای جهان در این نمایشگاه عنوان کرد: رسیدن به اعتبار بین‌المللی و جهانی در مورد این رویداد فرهنگی و گردشگری و ورود به شبکه مجموعه‌های نمایشگاهی و رویدادهای مهم گردشگری منطقه خاورمیانه و پس از آن در سطح دنیا اهمیت زیادی دارد.

فروزانی با بیان اینکه تثبیت جایگاه نمایشگاه گردشگری پارس در سطح بازار جهانی و برندسازی در این سطح ضرورت دارد، گفت: موفقیت در این زمینه با محوریت رونق صنعت گردشگری مستلزم هماهنگی، مدیریت و انسجام کاری در تمام ابعاد است تا نه تنها نمایشگاه گردشگری پارس بلکه شهر شیراز و استان فارس با توجه به ظرفیت‌هایی که در صنعت توریسم دارد به اعتبار و برندی که لایق آن است دست پیدا کند.

وی افزود: بسیار مهم است که در سال‌های آینده این نمایشگاه به یک رویداد شهری و رویدادی که تمام استان فارس و حتی جنوب کشور را درگیر کند تبدیل شود و مجموعه‌ای از رویدادها در نمایشگاه پارس در کنار هم قرار گیرند و زمینه رشد صنعت خلاق فرهنگی و گردشگری را فراهم کند.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با ابراز تاسف از اینکه از تمام ظرفیت‌های گردشگری استان فارس به منظور جذب گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری استان استفاده نشده است، اظهار کرد: مهیا کردن بستر لازم برای اقتصادی شدن تاسیسات گردشگری استان از مهمترین برنامه‌هایی است که باید اجرا شود.

فروزانی با تصریح اینکه استان فارس در برخی فصل‌های سال پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی و در برخی فصل‌ها با کاهش چشمگیر گردشگران مواجه است، خاطرنشان کرد: باید تقاضا برای اماکن و تاسیسات گردشگری به نحوی تعریف شود که حتی در فصل‌هایی که استان پذیرای تعداد کمی از گردشگران است این مراکز رونق اقتصادی داشته باشند.

وی برگزاری نمایشگاه گردشگری را یکی از برنامه‌های مهم در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی برشمرد و عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های رویدادمحور در سطح استان سبب درگیر شدن بخش‌های مختلف خواهد شد و باید با خلق رویدادها به ویژه در فصولی که میزان گردشگر کمتر است تقاضای بیشتری برای تاسیسات گردشگری ایجاد شود تا از لحاظ اقتصادی خودکفا شوند.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه ساماندهی تعطیلات در کشور به ویژه در نیمه جنوبی آن برای رونق گردشگری جنوب کشور اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: مهمترین کسانی که در حوزه گردشگری ایجاد تقاضا می‌کنند خانوارها هستند. اگر خانواده‌ها زمان مناسب برای

سفر و برنامه‌ریزی برای گردشگری نداشته باشند برای استان‌هایی که هدف و مقصد گردشگری هستند مشکلات زیادی ایجاد می‌شود.

فروزانی تصریح کرد: تعطیلات آخر هفته برای ما کلیدی محسوب می‌شود و دنبال این هستیم که بتوانیم این امکان را در درجه اول در استان فارس ایجاد کنیم و بتوانیم زمان بیشتری را برای افزایش تقاضا از طرف خانوارها تولید کنیم.

وی افزود: در مرحله بعدی باید تعطیلات آخر هفته در استان‌های نیمه جنوبی و استان‌های همجوار ایجاد شود زیرا باعث تعامل بین فارس و دیگر استان‌ها می‌شود و هم استان فارس برای دیگر استان‌ها تقاضا ایجاد می‌کند و هم دیگر استان‌ها برای فارس و روی صنعت گردشگری کشور نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس عنوان کرد: اگر تعطیلات زمستانی ایجاد شود و مدیریت زمان برای فصول مختلف صورت گیرد در کوتاه مدت سبب رونق گردشگری استان خواهد شد. باید تقاضا در صنعت گردشگری داخلی تحریک و برای تمام حوزه‌های گردشگری استان فرصت اقتصادی فراهم شود.

فروزانی بیان کرد: در نهایت باید توسعه تاسیسات و زیرساخت‌های گردشگری استان فارس برای رقابت در عرصه‌های بین‌المللی مهیا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *