الگوی اساسنامه سازمان های چهارده گانه وابسته به شهرداری ها ابلاغ شد

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: الگوی اساسنامه سازمان های چهارده گانه وابسته به شهرداری ها ابلاغ شده است.

محمد حسن آبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به منظور افزایش کارآیی سازمان های وابسته به شهرداری ها و انطباق مفاد اساسنامه سازمان های وابسته با قوانین و مقررات مورد عمل از جمله آیین نامه مالی شهرداری ها، این اساسنامه ابلاغ شده است .

وی ادامه داد:همچنین به منظور اجرای قانون تصدی بیش از یک شغل و اصلاحیه ماده 241 قانون تجارت، الگوی اساسنامه سازمان های چهارده گانه وابسته به شهرداری ها به تفکیک شهرداری های مراکز استان ها و سایر شهرداری ها توسط وزیر کشور ابلاغ شده است.

حسن آبادی گفت:بر اساس بند 15 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، اساسنامه پس از تصویب در شورای اسلامی شهرهای ذیربط به تایید وزارت کشورخواهد رسید.

وی اضافه کرد: از این رو به منظور تسهیل در فرایند تایید اساسنامه سازمان های وابسته و همچنین رعایت قوانین و مقررات ذیربط در اداره سازمان وابسته به شهرداری ها، الگوی اساسنامه سازمان های وابسته به شهرداری ها توسط وزارت کشور در دو قالب سازمان های وابسته به شهرداری های مراکز استان ها و سایر شهرداری ها ابلاغ شده است.

مدیرکل دفتر نوسازی،تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری ها افزود: شهرداری های سراسر کشور بر اساس ماده 8 ضوابط تشکیلات شهرداری ها در صورت دارا بودن شرایط ایجاد سازمان های وابسته، الگوی اساسنامه ابلاغی را تکمیل و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر ذیربط به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال خواهند کرد.

وی گفت: بر اساس ضوابط تشکیلاتی شهرداری ها، شهرداری های سراسر کشور می توانند با توجه به شرایط محیطی، منطقه ای و بومی خود یک یا چند سازمان از 14 سازمان وابسته را پس از تائید اساسنامه آنها در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ایجاد کنند.

وی یادآوری کرد : عناوین سازمان های وابسته به شهرداری ها شامل سازمان های عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، سیما و فضای سبز شهری، آتش نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت پسماند، ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، مدیریت آرامستان ها، مدیریت حمل و نقل بار، مدیریت حمل و نقل مسافر، مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل، مدیریت حمل و نقل، سازمان حمل و نقل ریلی، سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *