5/25/2019 10:28:14 AM

شنبه 4 خرداد 1398

استاندار فارس در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان تاکید کرد : لزوم اولویت بندی در تدوین طرح جامع و نقشه راه پدافند غیر عامل
    
تعداد بازدید: 170
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/12/21

استاندار فارس با بیان اینکه تهیه و تدوین طرح مطالعاتی جامع در خصوص پدافند غیر عامل طی قراردادی بر عهده دانشگاه شیراز گذاشته شده است، افزود: در طرح‌های مطالعاتی نیز باید هر بخش جداگانه مطالعه و در نهایت بخش تلفیق از آن استخراج شود تا نتیجه مطلوب را داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان فارس با اشاره به اینکه  احساس مسئولیت و  نیازی که در استان وجود دارد  اهتمام لازم در موضوع پدافند غیر عامل  را ایجاد کرده است، افزود: این اقدامات در راستای تحقق اهداف سند کشوری پدافند غیر عامل از جمله  مصونیت بخشی، پایدارسازی و ارتقا آستانه تحمل،  تاب آوری جامعه و ایمن سازی زیرساخت های اساسی انجام شده و تداوم خواهد یافت.

  رئیس شورای پدافند غیر عامل استان عنوان کرد: پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات و تدابیری است که  به کارگیری آنها  سبب کاهش آسیب  پذیری، ارتقا پایداری ملی و افزایش بازدارندگی و تسهیل مدیریت بحران می‌شود.


 استاندار فارس با اشاره به اقدامات متعددی که در زمینه پدافند غیر عامل در استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: در راستای تامین  نیاز استان به نقشه راه و طرح جامع در حوزه پدافند غیر عامل قراردادی با دانشگاه شیراز منعقد و مقرر شد مطالعات جامع در این زمینه انجام شود.


دکتر رحیمی با تاکید بر اینکه اولویت بندی در انجام همه امور ضروری است، اظهار کرد: در طرح‌های مطالعاتی نیز باید هر بخش  جداگانه مطالعه و در نهایت بخش تلفیق از آن  استخراج شود تا نتیجه مطلوب را داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس از دستگاه‌های اجرایی خواست حساسیت‌های لازم را در خصوص پدافند غیر عامل داشته باشند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار متولیان امر قرار دهند.

رئیس شورای پدافند غیر عامل استان با بیان اینکه مدیران هر یک از دستگاه‌های اجرایی به شخصه امور مربوط به پدافند غیر عامل را پیگیری کنند، تاکید کرد: ارائه نشدن اطلاعات لازم به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

استاندار فارس با اشاره به شرایط امروز کشور،  هم دلی و هم افزایی بین همه نیروهای معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران و دلسوز را نیاز اصلی گذر از مشکلات دانست.


 در این جلسه همچین با قرائت  حکم سردار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  و  رئیس کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور ، دکتر عنایت الله رحیمی، استاندار فارس به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند زیستی استان فارس منصوب شد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس