5/25/2019 10:28:48 AM

شنبه 4 خرداد 1398

استاندار فارس : هفته شیراز در دوبلین برگزار می شود
    
تعداد بازدید: 1073
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/6/10

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند با تقدیر از رویکرد وزارت امور خارجه در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی در کنار روابط سیاسی افزود: روابط اقتصادی مستحکم با سایر کشورها زمینه حفاظت و صیانت از روابط دیپلماتیک کشور را نیز فراهم خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان فارس در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: پیشینه تاریخی فارس بیانگر شکل گیری نخستین تمدن های بشری و تدوین نخستین منشور حقوق شهروندی در این سرزمین است.
مهندس تبادار در ادامه به ثبت جهانی محور باستانی ساسانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این نیز چهار اثر میراثی در استان فارس ثبت جهانی شده و بیش از سه هزار اثر نیز به ثبت ملی رسید است.
وی همچنین با اشاره به وجود بیش از 400 جاذبه طبیعی، جایگاه ویژه علم پزشکی و ظرفیت توریسم سلامت در فارس و رتبه برتر این استان در تولید محصولات کشاورزی، صنایع فولاد، صادرات سنگ و تولید بیش از 50 نوع صنایع دستی و... گفت: این ظرفیت ها امکان توسعه روابط استان فارس با سایر نقاط جهان در زمینه های مختلف را فراهم می کند.
استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد پیوندهای فرهنگی در روابط کشورها، عنوان کرد: اگر پیوندهای فرهنگی و گردشگری میان مردم دو کشور شکل بگیرد سایر زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری نیز فراهم می شود.
وی همچنین از پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند برای برگزاری هفته شیراز در دوبلین استقبال کرد و گفت: کارگروهی متشکل از دستگاه ها و سازمان های مربوطه برای تدوین این برنامه در اسرع وقت تشکیل خواهد شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند نیز در این دیدار با بیان اینکه کشور ایرلند به رغم مساحت و جمعیت کم یکی از 20 کشور اول دنیا در جذب و صدور سرمایه گذاری خارجی است، گفت: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس وجود دارد.
جواد کچوئیان تقویت روابط میان دو کشور ایران و ایرلند را مستلزم شناخت دقیق و علمی و مبتنی بر برنامه ریزی براساس ظرفیت های دو طرف دانست و تاکید کرد: برگزاری هفته شیراز در دوبلین و معرفی همه ظرفیت های استان فارس در این برنامه و همچنین برگزاری هفته دوبلین در شیراز گامی موثر در جهت توسعه این روابط خواهد بود.
سفیر ایران در ایرلند همچنین پایبندی های فرهنگی، مذهبی و سابقه مبارزه با کشورهای سلطه جو در ایرلند را از دیگر ویژگی های مردم این کشور دانست که زمینه برقراری ارتباط با مردم ایران را تسهیل خواهد کرد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس