9/22/2019 12:36:10 PM

یکشنبه 31 شهریور 1398

امضا تفاهم نامه همکاری ما بین جهاد دانشگاهی و استانداری فارس
    
تعداد بازدید: 552
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/3/2

تفاهم نامه همکاری ما بین استانداری فارس و جهاد دانشگاهی با هدف همکاری متقابل به منظور تسهیل در روند توسعه استان و بسترسازی مناسب برای تجاری سازی فناوری، توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی و راهکارهای اجرایی آن با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های پژوهشی اجرایی آموزشی تحقیقاتی و فناوری جهاد دانشگاهی به امضا استاندار فارس رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس در دیدار دکتر عنایت الله رحیمی با دکتر طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری ما بین استانداری فارس و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.
این تفاهم نامه در راستای برنامه توسعه استان فارس و با توجه به  ظرفیت‌های مدیریتی علمی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی موجود و ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه علمی فرهنگی و دانش بنیان استان در راستای سند چشم انداز و بهره گیری از  ظرفیت های مدیریت جهادی و تجارب علمی پژوهشی آموزشی فرهنگی جهاد دانشگاهی به ویژه در حوزه فناوری و اقتصاد دانش ‌بنیان و با هدف همکاری متقابل به منظور تسهیل در روند توسعه استان و بسترسازی مناسب برای تجاری سازی فناوری توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی و راهکارهای اجرایی آن با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های پژوهشی اجرایی آموزشی تحقیقاتی و فناوری جهاد دانشگاهی است.
بر اساس این تفاهم نامه استانداری فارس و جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مشترکی همچون راه اندازی مرکز خدمات تخصصی تولید و تکثیر گیاهان دارویی و تولید فراورده های دارویی، گیاهان معطر دارویی با همکاری و مشارکت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، راه اندازی کلینیک های خدمات نوین تخصصی پزشکی مورد نیاز استان به ویژه در زمینه های ناباروری ترمیم زخم و سرطان با مشارکت و همکاری پژوهشگاه های رویان ابن سینا و پژوهشکده معتمد و  راه اندازی پژوهشکده سلامت خانواده در راستای حل مشکلات و معضلات خانواده و آسیب های اجتماعی همکاری خواهند کرد
استاندار فارس در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های موجود و پتانسیل های قابل بهره برداری استان، عنوان کرد: جهاددانشگاهی  می تواند با  تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اقدامات به بهره گیری از عملیاتی ترین و زودبازده ترین پتانسیل ها بپردازد.
وی به تمرکز بر حوزه کشاورزی به عنوان برنامه‌ای کوتاه مدت که پاسخ مثبتی دارد نیز اشاره کرد و افزود:  نیاز امروز ما ایجاد اشتغال با استفاده از توانمندی‌های سرزمینی است که فعالیت‌های جهاددانشگاهی در این حوزه می‌تواند پاسخگو باشد.
دکتر رحیمی همچنین به توانمندی‌های فارس در زمینه پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به قابلیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه‌های ناباروری، سرطان، سلول درمانی، و ...فارس نیز می‌تواند در این بخش‌ها، پشتیبان حوزه درمانی جنوب کشور با همکاری جهاد دانشگاهی باشد.
وی به ظرفیت استان فارس  در حوزه های فنی و مهندسی، فعالیت‌های گسترده‌ استان در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی، ظرفت های معدنی و صنعتی استان اشاره کرد .
استاندار فارس ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز بیش از 5 اثر ثبت جهانی و سه هزار اثر ثبت شده ملی در استان فارس وجود دارد.
نماینده عالی دولت با تاکید بر اهمیت پرداختن به موضوع اشتغال و کارآفرینی از برنامه عملیاتی در این حوزه استقبال کرد و افزود: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آینده‌ای نزدیک اقداماتی در حوزه نوآوری های دیجیتال از جمله راه اندازی  پارک دیجیتال فارس انجام خواهد شد.
وی خواستار ارائه طرح در زمینه های مهندسی و علوم پایه کاربردی در راستای پرورش هر دانشجو به عنوان یک شاغل و کارآفرین شد.
 وی در ادامه به ظرفیت های مناسب استان در توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و مجموعه کارگروه اشتغال  در صورت ارائه برنامه از سوی جهاد دانشگاهی خدمات خوبی ارائه خواهند داد.
استاندار فارس همچنین به تشریح اجمالی قابلیت‌های این استان در بحث گیاهان داوریی در دو بخش کشت و جمع اوری از گذشته های دور تاکنون، پرداخت .
دکترحیمی ضمن اعلام آمادگی مدیریت ارشد استان برای همکاری با مجموعه جهاددانشگاهی فارس و کشور، خواستار تشکیل کمیته‌ای اجرایی برای پیگیری تفاهم‌نامه منعقد شده بین این دو نهاد شد و گفت: امید است با تشکیل این کمیته شاهد اجرایی شدن مُفاد تفاهم  نامه در آینده نزدیک باشیم.

 

از   1   رای
6

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس