9/30/2020 12:54:35 AM

چهار شنبه 9 مهر 1399

استاندار فارس خبر داد: ایرلاین «فلای پرشیا» با مرکزیت شیراز فعالیت خود را آغاز می کند
    
تعداد بازدید: 3050
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/7/24

استاندار فارس گفت: شرکت هواپیمایی تازه تاسیس «فلای پرشیا» به عنوان یک ایرلاین بخش خصوصی با اخذ مجوزهای قانونی از سازمان هواپیمایی کشور به زودی فعالیت خود را با مرکزیت شهر شیراز آغاز می کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار با اعلام این خبر افزود: توسعه استان نیازمند فراهم کردن زیرساخت ها در حوزه های مختلف از جمله حوزه حمل و نقل است که رویکرد مدیریت ارشد استان در طول یکسال گذشته بر توسعه زیرساخت های حمل و نقل در ابعاد مختلف آن متمرکز بوده است.
وی ادامه داد: یکی از زیرساخت ها در حوزه حمل و نقل، توسعه صنعت هواپیمایی استان است که در این راستا با حمایت های صورت گرفته شرکت هواپیمایی فلای پرشیا مجوزهای لازم را اخذ و به زودی فعالیت های خود را با مرکزیت کلانشهر شیراز آغاز می کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در استان در حوزه تاریخی، فرهنگی، گردشگری و مذهبی گفت: حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت توریسم است که این صنعت به عنوان یکی از مهمترین و پردرآمدترین صنایع می تواند در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان نقش آفرین باشد.
مهندس تبادار با تاکید بر اینکه توسعه صنعت توریسم می تواند کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی جدا کند، اظهارکرد: یکی از راه های توسعه صنعت توریسم در استان فارس، توسعه زیرساخت های حمل و نقل به خصوص حمل و نقل هوایی است که این موضوع در دستور کار بوده و همچنان باید تلاش های لازم در این زمینه صورت بگیرد تا بتوانیم با جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی، شرایط را برای توسعه فعالیت های اقتصادی و رفع معضل بیکاری فراهم کنیم.

وی ادامه داد: استقرار و مرکزیت هواپیمایی فلای پرشیا در شیراز علاوه بر افزایش تعداد پروازها و حمل و نقل مسافر در فرودگاه بین المللی شیراز، می تواند در امر تجارت و بازرگانی داخلی و خارجی  نیز تسهیل کننده باشد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه مدیران این شرکت در کنار داشتن سرمایه از تخصص لازم نیز برخوردار هستند که این امر در نقش آفرینی هرچه بهتر آنان تاثیرگذار است.
استاندار فارس با اشاره به تجربه دیگر استان ها در مورد استقرار و مرکزیت یک شرکت هواپیمایی در آن استان، گفت: استقرار شرکت های هواپیمایی در استان های کرمان و آذربایجان شرقی کمک شایانی به روند توسعه این استان ها کرده است که امیدواریم استقرار شرکت فلای پرشیا در شیراز در روند توسعه فارس تاثیرگذار باشد.
مهندس تبادار همچنین در دیدار مدیران شرکت هواپیمایی تازه تاسیس فلای پرشیا بیان کرد: فرودگاه بین المللی شیراز این ظرفیت و پتانسیل را دارد که به هاب منطقه ای جنوب کشور تبدیل شود که در این زمینه با معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز توافقاتی صورت گرفته است.
وی زیرساخت های تعریف شده در فرودگاه بین المللی شیراز از جمله ترمینال پروازهای داخلی و خارجی را مطلوب توصیف کرد و افزود: در بحث تجهیزات ناوبری هم شرایط مناسب و قابل قبول است اما در عین حال ارتقای این تجهیزات در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم فاز نخست ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز با حداقل 6 تونل هوایی یا ایر بریج پیش بینی شده برای آن پایان امسال یا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: فرودگاه بین المللی شیراز همچنین در بحث وسعت و توسعه باند در کشور دارای جایگاه و رتبه قابل قبولی است و از سوی دیگر توسعه پارکینگ هواپیما نیز با توجه به افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه در دستور کار قرار دارد.
مهندس تبادار یادآور شد: در کنار فرودگاه بین المللی شیراز، روزانه شاهد انجام پروازهایی داخلی و خارجی از فرودگاه های لار و لامرد به مقاصد دوبی، کویت و مسقط هستیم که شرکت هواپیمایی فلای پرشیا نیز می تواند از این پروازهای منطقه ای بهره مند شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از کارکنان مناطقی همچون خارک و عسلویه در شیراز ساکن هستند که در کنار فعالیت هواپیماهای بزرگ در مسیرهای مختلف، فعال کردن هواپیماهای سبک و کم ظرفیت در این مسیرها نیز می تواند منافع اقتصادی خوبی به دنبال داشته باشد.
استاندار فارس با اشاره به اعلام مدیران شرکت هواپیمایی فلای پرشیا مبنی بر آغاز انجام پروازهای این شرکت در دی ماه امسال، از مسئولان ذیربط و متولیان امر در استان خواست که نهایت همکاری را برای برقراری پرواز افتتاحیه در دی ماه داشته باشند.

 

از   1   رای
3

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس