6/26/2019 7:15:44 AM

چهار شنبه 5 تیر 1398

مراسم معارفه دکتر عنایت اله رحیمی با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور برگزار شد
    
تعداد بازدید: 549
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/10/18

به گزارش روابط عموی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، با حضور حسین ذوالفقاری معاون انتظامی و امنیتی وزیر کشور و جمعی از مقامات محلی، آئین تکریم و معارفه استانداران قدیم و جدید استان فارس در سالن شهید امامی استانداری، برگزار و طی آن عنایت الله رحیمی به عنوان استاندار جدید فارس معرفی شد.

در ایتدای این آئین عنایت الله مسعودی رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در سخنانی اظهار داشت: رحیمی بومی است و استان فارس را می شناسد و می داند چگونه پروژه هایی که اجرایی نشده را دنبال کند.

وی با اشاره به ظرفیت های استان فارس گفت: توجه به گردشگری، آب و تالاب های خشکیده، زیرساخت هایی مانند جاده ها و آزادراه ها، واگذاری اراضی شیب دار، رفع موانع تولید، پرهیز از مقررات پیچیده اداری، اخذ مالیات دفاتر خارج از استان، بازگشت حقوق معادن، دفاع از مرزهای جغرافیایی و... توقعاتی است که از استاندار جدید فارس می رود.

*از کار نیک حمایت می کنیم

در ادامه آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در سخنانی اظهار داشت: در این دنیا فرصتی به انسان می دهند و در این فرصت، خداوند می نگرد که چه کسی کار نیک انجام می دهد.

وی با بیان اینکه فرصت خدمت اندک است، ابعاد کار نیک از نظر پیامبر گرامی اسلام(ص) را برشمرد و افزود: وقتی کار نیک را انجام می دهید، خدا را ببینید چراکه این کار موجب عدالت و انصاف خواهد شد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امید است در دوره جدید مسؤولیت استانداری، استان فارس دوره پیشرفت را طی کند، بیان داشت: هر کار نیکی که استاندار جدید برای توسعه استان فارس در پی آن باشد، از آن پشتیبانی خواهیم کرد.

*منافع مردم را دنبال کردیم

در ادامه این آئین، اسماعیل تبادار استاندار قدیم فارس نیز در سخنانی با اشاره به اقدامات انجام شده در دوران مسؤولیت وی در فارس نیز، اظهار داشت: تعامل و همکاری میان تمام دستگاههای اجرایی را مد نظر داشتیم تا ضمن احترام به همگان سیاست های دولت را در استان اجرا کنیم.

وی افزود: در مدت مسؤولیت، سعی کردیم که منافع مردم را با قانون مداری تامین کنیم و در حفظ امنیت استان، با هم افزایی و تفاهم عوامل ناامنی را رفع و امنیت و آسایش را به بهترین شکل تامین کنیم.

استاندار سابق استان فارس با بیان اینکه استان فارس یکی از باظرفیت ترین استان ها در تمام عرصه ها است، خاطرنشان کرد: در روزهای نخست، برنامه آمایش را دنبال کردیم که جلسات بسیاری برای تنظیم سند آن برگزار شد و امروز می توان بر اساس شاخص هایی که در این سند دیده شده، راه خود را ادامه دهیم.

تبادار با اشاره به ظرفیت کشاورزی استان نیز گفت: 24هزا هکتار آبیاری تحت فشار در استان انجام گرفت و به عنوان استان نخست در کشور معرفی شدیم.

وی همچنین گفت: در بحث راه نیز 2هزار و 300کیلومتر بزرگراه نیاز داریم که 1300کیلومتر به بهره برداری رسیده و بقیه نیز در حال اجرا است. اولین آزادراه شیراز به اصفهان نیز با 75درصد پیشرفت فیزیکی دنبال می شود؛ ضمن اینکه آزادراه های دیگر نیز در حال اجرا است.

استاندار سابق استان فارس تلاش برای توسعه حمل و نقل ریلی را نیز برشمرد و گفت: تلاش برای حمل بار نیز برای نخستین بار در استان فارس انجام شد؛ ضمن اینکه در حمل و نقل هوایی، تکمیل ترمینال باربری فرودگاه شیراز را دنبال کردیم.

*تلاش برای ایجاد فضایی شاداب

عنایت الله رحیمی استاندار جدید فارس نیز در سخنانی کوتاه با تشکر از استاندار پیشین، اظهار داشت: سعی و تلاش بنده این است که تمام کارها را با همراهی مردم و برای آنان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه برنامه های خود را در نشستی جداگانه به صورت مفصل ارائه خواهد کرد، افزود: در انجام امور، شنیدن دیدگاه افراد صاحب اندیشه و حرکت در جهت اعتدال را دنبال خواهم کرد.

این مقام مسؤول  توسعه اقتصادی و تکمیل پروژه های نیمه تمام، تقویت احزاب سیاسی واقعی و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت در عرصه های گوناگون و ... را از اهداف خود در مسؤولیت استانداری فارس عنوان کرد.

رحیمی همچنین تلاش برای ایجاد فضایی شاداب را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: جامعه افسرده روی خوشبختی را نخواهد دید و به همین منظور تلاش برای ایجاد فضایی شاداب در استان را دنبال خواهم کرد.

در پایان این آئین عنایت الله رحیمی که پیش از این معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس بود، به عنوان استاندار جدید استان فارس معرفی شد و از زحمات اسماعیل تبادار استاندار قدیم، قدردانی به عمل آمد.

 

از   1   رای
3

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس