6/26/2019 7:15:21 AM

چهار شنبه 5 تیر 1398

مصوبات نشست نمايندگان آموزش دفاتر امور روستايي استانداريها در خصوص آموزش دهیاران اعلام شد
    
تعداد بازدید: 352
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/10/18

سرپرست مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور مصوبات نشست نمايندگان آموزش دفاتر امور روستايي و شوراهاي استانداري ها که 18 دی در اين سازمان تشکیل شد را اعلام نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مجيد عبدالهي گفت: در این نشست نمايندگان استانداري ها مسایل و مشکلات موجود در حوزه آموزش دهیاران را بیان که معاون امور دهیاریها و مدیران کل حوزه معاونت امور دهیاری ها و مدیرکل دفتر برنامه و بودجه و مسوولان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور به آنها پاسخ دادند.

وی افزود: همچنین راهبردها و رویکردهای سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در خصوص آموزش دهیاران نیز از سوی مدیران حاضر در نشست تشریح و بر ارایه آموزش از طریق شیوه های نوین آموزشی تاکید شد.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه یکی از دستورکارهای این نشست نحوه هزينه كرد اعتبارات آموزشي دهیاری ها بود در این خصوص توضیح داد؛ شیوه نامه تهیه شده در مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی با همکاری دفاتر تخصصی سازمان در اجرای ضوابط مندرج در بخشنامه بودجه دهیاری ها و در راستای استفاده بهینه از اعتبارات آموزشی دهیاری ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در ادامه نظرات و پیشنهادهای بیان شده توسط نمایندگان استانداریها اخذ و مقرر شد این شیوه نامه پس از نهایی شدن به استان ها ابلاغ شود.

وی اضافه کرد: همچنین مقرر گردید مسایل و مشکلات استان ها در حوزه آموزش دهیاران احصاء و در استراتژی های آتی مرکز مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی به آنها توجه شود.

عبدالهی همچنین گفت: به منظور مشارکت موثر و ایجاد نظام انگیزشی برای دهیاران برای شرکت در دوره های آموزشی، مقرر شد مکانیسم های مرتبط با این موضوع احصاء و در بخشنامه حقوق و مزایای دهیاران لحاظ شود.

وی در ادامه گفت: در این نشست مقرر شد شیوه نامه نحوه ارزیابی کمی و کیفی دوره های آموزشی برگزار شده برای دهیاران و همچنین شیوه نامه پرداخت حق الزحمه اساتید این دوره ها توسط مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی تهیه و به استان ها ابلاغ شود.

عبدالهی همچنین در خصوص المپیاد دهیاران افزود: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده سومین المپیاد علمی دهیاران کشور انتهای بهمن ماه امسال برگزار می شود و در این نشست ضمن اعلام جزییات آن و تبادل نظر در این خصوص، هماهنگی های لازم با نمایندگان استانداریها صورت گرفت.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود که با تداوم برگزاری چنین نشست هایی زمینه رشد و بالندگی امور آموزشی در پیشبرد اهداف دهیاری ها بیش از گذشته فراهم گردد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس