شهردار اردکان از اجرای پروژه های مشارکتی با بخش خصوصی خبر داد.

shardar ardekan

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، مهندس عبدالمطلب رهنما در جمع اهالی رسانه از پیشرفت 80 درصدی هتل 5 ستاره اردکان خبر داد و گفت: این هتل 5 ستاره با زیر بنای 7 هزار مترمربع با مشارکت شهرداری اردکان و بخش خصوصی در حال ساخت است
مهندس رهنما با بیان اینکه پروژه مجتمع تجاری- اداری شهروند در مرکزشهر (خیابان شهید مظفری) در 10 طبقه با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال ساخت می باشد افزود: امیدواریم این دو پروژه درسال آینده به بهره برداری برسد.
شهردار اردکان اضافه کرد: کارخانه شن و ماسه اردکان با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه کارخانه بتن اردکان نیز در دهه فجر امسال افتتاح میشود ، افزود: این کارخانه پیشرفته ترین کارخانه تولید بتن درجنوب کشور محسوب میشود.
مهندس رهنما با اشاره به اینکه شهرداری اردکان پروژه های ویژه ای را در دست اجرا دارد ، اظهار داشت: شهر اردکان همچون سایر شهرهای گردشگری به دلیل دارا بودن موقعیت جذب گردشگر نیازمند برنامه ریزی و تهیه نقشه راه در این رابطه است ، چرا که اگر نتوانیم ازاین فرصت به نحو مطلوبی استفاده کنیم فرصت تبدیل به تهدید میشود.
شهردار اردکان افزود: در این راستا طرح جامع گردشگری تهیه شده است و در حال انعقاد قرارداد با مشاور هستیم.
وی از جذب دو سرمایه گذار در منطقه گردشگری چله گاه در آینده ای نزدیک خبرداد وگفت: عملیات عمرانی از سوی شهرداری اردکان درمنطقه تفریحی- گردشگری چله گاه اردکان انجام شده است و به دنبال جذب سرمایه گذاران بیشتری درحوزه گردشگری شهر هستیم.
شهردار اردکان با بیان اینکه سند چشم انداز شهرداری اردکان یکی دیگر از برنامه های شهرداری است گفت: در راستای تدوین سند چشم انداز و برنامه 5 ساله درحال جذب مشاور در این رابطه هستیم.
مهندس رهنما با اشاره به جانمایی شهربازی پارک غدیراردکان (کوهپایه) اظهارداشت: پروژه شهربازی و پارک غدیر(کوهپایه) درمرحله جذب سرمایه گذار است.
وی با ابرازگلایه از عدم پرداخت عوارض از سوی دستگاههای دولتی گفت: در بحث پرداخت عوارض ، مردم اردکان تعامل خوبی با شهرداری دارند ، این درحالی است که اکثر دستگاههای دولتی نسبت به پرداخت عوارض خود به شهرداری اردکان کوتاهی میکنند.
مهندس رهنما یکی از سیاستهای شهرداری اردکان را جذب شهروندان اردکان مقیم شیراز ، یاسوج و سایر شهرهای کشور عنوان کرد وگفت: این همشهریان ازلحاظ اقتصادی از تمکن مالی خوبی برخوردارند با جذب دوباره همشهریان اردکانی مقیم شهرهای مذکور و ورود آنها به چرخه سرمایه گذاری ، رونق اقتصادی دراین شهر ایجاد میشود و در این رابطه درحال برنامه ریزی های مدونی هستیم.
شهردار اردکان با بیان اینکه هزینه خدمات شهری در اردکان بالاست ، گفت: در این راستا باید نسبت به جذب حداکثری سرمایه گذاران تلاش کنیم.
وی از پرداخت نزدیک به 40 میلیارد ریال بدهی های سنوات قبل خبر داد وگفت: این اقدام گام مهمی در شهرداری اردکان محسوب میشود.
مهندس رهنما حضور گردشگران درفصل زمستان را بیش از سایرفصول اعلام کرد وگفت: به دلیل بارش برف و حضورگردشگران برای استفاده از پیست های اسکی شاهد حضور چشمگیر این گردشگران در اردکان هستیم چرا که شهر اردکان هم به عنوان مقصد گردشگری و هم مسیرگردشگری شناخته میشود.
این شهردار توانمند با اشاره به اینکه سالانه بین 300 تا 400 هزار نفر از تفرجگاه چله گاه اردکان بازدید میکنند ،گفت: متاسفانه توزیع اعتبارات به شهرداری اردکان بر اساس جمعیت ثابت این شهر است و بر اساس آخرین سرشماری جمعیت این شهر 16 هزار و 671 نفر میباشد ، در حالی که جمعیت اردکان بیش از 20 هزار نفر بدون احتساب ورود گردشگران در فصول مختلف سال است و هیچ بودجه ای برای توسعه این شهر گردشگری لحاظ نشده است که جای سوال دارد.
وی از بازنگری طرح جامع شهر اردکان خبر داد که با کمک راه وشهرسازی در حال انجام است.
شهردار اردکان با بیان اینکه تا سال 1392، 12 هزار مترمربع فضای سبز دراین شهر ایجاد شده بود گفت: درحال حاضر 45 هزار مترمربع فضای سبز در اردکان ایجاد شده است و تنها در 3 سال اخیر، 33 هزار متر مربع فضای سبز در شهر ایجاد شده است.
مهندس رهنما یکی از سیاستهای شهرداری اردکان احیای ‌بافتهای فرسوده شهر اردکان در راستای توانمند سازی این بافتها برای جذب سرمایه گذاران خواند و افزود: با ایجاد جاذبه هایی در مناطق فرسوده شهر همچون احیای آسیاب آبی قدیمی محله ساقی ، بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران فراهم میشود البته در همین رابطه این آسیاب قدیمی در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار میگیرد ، ضمن آنکه تاکنون 400 میلیون تومان صرف احیای‌آسیاب آبی محله ساقی شده است که شامل انتقا ل آب ، ایجاد آسیاب و ایجاد آبشار و جدول گذاری و کانال سازی به طول دو کیلومترمیباشد.
وی از دیگر اقدامات شهرداری اردکان را احیای حمام مسجدالنبی (ص) مربوط به دوران قاجار عنوان کرد وگفت: با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس این حمام به موزه مردم شناسی تبدیل میشود و در حال حاضر عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسیده و در صدد انعقاد قرارداد برای ساخت تندیس ها ومجسمه های درون این حمام هستیم.
مهندس رهنما از نصب تابلو راهنمای مسیر درسطح شهر اردکان و نامگذاری معابر سطح شهر خبر داد و گفت: عملیات تابلوگذاری سطح معابر شهر با پیشرفت 40 درصد در حال انجام است و تا پایان سال به اتمام میرسد.
شهردار اردکان المان شهدای گمنام را بزرگترین پروژه شهرداری توصیف کرد و گفت:
با هدف حفظ یاد و خاطره شهدا ، شهرداری اردکان اقدام به احداث المان شهدای گمنام که از لحاظ ارتفاع دومین المان شهدای گمنام کشور پس ازشهر قزوین محسوب میشود کرد که تاکنون 800 میلیون تومان هزینه المان شده است به نحوی که درساخت آن ازمصالح نوین استفاده شده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از دیگر پروژه های اجرا شده ازسوی شهرداری اردکان را پروژه پایانه مسافربری آیت ا… خامنه ای اعلام کرد و گفت : این پروژه با هزار متر زیربنا و یک هکتار محوطه در حال انجام است که در حال حاضر 15 میلیارد ریال هزینه در برداشته و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شهردار اردکان با تاکید بر اینکه توجه به مساله فضای سبز در شهر گردشگری اردکان از اولویتهای شهرداری است گفت : در این رابطه 34 درصد هکتار از اراضی شیبدار با 12 هزار اصله درخت جنگل کاری شده است و بالغ بر 33 هزار مترمربع چمن کاری در فضای سبز شهری و میدان های شهر اجرا شده است ، همچنین 7 هزار گلدان گل اختر به عنوان گل پایه شهر در میادین شهر اردکان قرار داده شده است.
وی از اجرای چندین پروژه پارک شهری در طی 3 سال اخیر درشهر اردکان خبر داد و افزود: پروژه های پارک شهرک شهید قاضی با مساحت 2 هزار مترمربع ، پارک شهرک شهرداری با 6 هزار مترمربع مساحت ، پارک غدیر با حدود 4 هکتار و پارک شهدای گمنام به مساحت یک هکتار از جمله پروژه هایی است که امیدواریم تا پایان دور چهارم عمر شورای شهر اردکان به بهره برداری برسد ، همچنین در راستای زیبا سازی شهر در حوزه توریسم و گردشگری اردکان شهرداری اقدام به ایجاد 2 آبشار شهرک تپه شیخ رجبی و آبشار شهرداری به شکل مصنوعی کرده است که دهه فجر امسال به بهره برداری میرسد ، ضمن آنکه طی 3 سال اخیر در حوزه ساماندهی تقاطع های شهر اردکان ، میادین ابوالفضل- بهشت ، شهرداری ، 110 ، مادر در راستای اصلاح هندسی تقاطع های شهری و زیبا سازی محیطی و بصری اجرا شده است.
شهردار اردکان با بیان اینکه در حوزه مطالعات و پژوهش این شهرداری اقدامات خوبی انجام داده است گفت: طرح جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهری در کار گروه کشور و استان به تصویب رسیده است و به عنوان طرح پایه ای در شهر اردکان انجام شده است ، همچنین طرح ساماندهی ترافیک و حمل و نقل شهری نیز اخذ شده که به طور کامل اجراشده و شهر بر اساس طرح ساماندهی ترافیک اجرا گردیده است.
وی از رونمایی از کتاب تاریخ اردکان با همکاری بخش تاریخ دانشگاه شیراز در دهه فجر امسال خبر داد و گفت : این پروژه روند 80 درصدی را طی میکند ، ضمن آنکه طرح جامع مدیریت پسماند شهرداری اردکان نیز به تصویب رسیده و برای اجرا آماده است.
شهردار اردکان یکی از رموز موفقیت این شهر را در مدیریت شهری ، فعال بودن کمیسیونهای ماده های 100 و 77 دانست و گفت: شهرداری اردکان درآمد خوبی از محل تفکیک اراضی داشته است به نحوی در کمیسیون ماده 77 طی 3 سال اخیر نزدیک به 33 پرونده منجر به صدور رای قطعی شده که منجر به درآمدزایی 40 میلیارد ریال برای شهرداری شده است ، این در حالی است که ازسال 89 تا 92 هیچ پرونده ای که منجر به رای قطعی شود در شهرداری اردکان ثبت نشده است.
وی افزود: علیرغم اینکه بودجه مصوب شهرداری اردکان در سال گذشته 45 میلیارد ریال بوده است . اما در این سال این شهرداری توانست بالغ بر 90 میلیارد ریال بودجه را محقق کند به نحوی که 200 درصد رشد داشته است ، این در حالی است که در سال جاری پیش بینی بودجه 50 میلیارد ریال بود که تا امروز رقمی در حدود 53 درصد تحقق یافته است.
شهردار اردکان با بیان اینکه پروژه بهسازی معابر شهری یکی از مهمترین پروژه های شهرداری اردکان بود که طی 3 سال گذشته ، بالغ بر250هزار مترمربع از معابرشهر آسفالت و بتن شده است ،گفت : جنس کف معابرشهر اردکان از آسفالت به بتن تغییر یافت بنحوی که استفاده از سنگ و بتن (RCC.) در معابر شهر به جای آسفالت یکی از خلاقیت های این شهرداری محسوب می شود.
وی افزود : جدول گذاری معابر بالغ بر 10هزار متر طول و تکمیل کامل خیابان سلامت به طول 2 کیلومتر و بولوار CNG به طول یک کیلومتر ، آسفالت کلیه معابر شهرک شهرداری ، معابر14 هکتاری شهرک شهیدقاضی و شهدا با هزینه بالغ بر8 میلیارد ریال از دیگر پروژه های اجراشده طی 3 سال اخیر است ضمن آنکه احداث پله های ارتباطی ، دیوارهای حائل در معابر بافت مرکزی شهراردکان خدمت دیگر شهرداری اردکان برای شهروندان این شهر طی این مدت بوده است.
شهردار اردکان با بیان اینکه ساختمان جدیدشهرداری با مساحت 1600 متر مربع در حال ساخت است گفت : احداث ساختمان جدید شهرداری اردکان با روش نوین و سازهLSF مقاوم در برابر زلزله است افزود : این پروژه در 4 طبقه ساخته شده که تاکنون بالغ بر 500 میلیون تومان هزینه شده است و برای تکمیل این پروژه ، نیازمند یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار هستیم که امیدواریم تا پایان دور چهارم شورای اسلامی شهر اردکان ، این پروژه به بهره برداری برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *