معاون عمرانی استاندار فارس: شوراها تبلور مردم‌سالاری هستند

معاون عمرانی استاندار فارس با اشاره به اینکه شوراها تبلور مردم سالاری هستند، گفت: یکی از انحراف‌های شوراها این است که به جای انجام وظیفه اصلی مبنی بر ریل‌گذاری و نظارت وارد حوزه اجرا شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های فارس به نقل از پایگاه خبری شهرداری شیراز، خلیل رضاییان در اجلاس مشترک رؤسای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای فارس با بیان این که شوراها تبلور مردم سالاری هستند، اظهار داشت: یکی از انحراف‌های شوراها این است که به جای انجام وظیفه اصلی مبنی بر ریل‌گذاری و نظارت وارد حوزه اجرا شوند.

وی افزود: کار اصلی شورا تصویب مصوبات و نظارت بر اجرای مصوبات است.

معاون عمرانی استاندار فارس با بیان اینکه با وجود برخی کاستی‌ها همواره از کارکرد شوراها دفاع کرده، ادامه داد: حدود 20 سال از عمر شوراها به شکل کنونی می‌گذرد و در این مدت عملکرد شوراها در مجموع مثبت بوده است.

رضاییان خواستار آن شد که شوراها از نگاه دولت‌سالارانه پرهیز کنند و خود به دنبال ایجاد منابع پایدار درآمدی باشند.

وی تصریح کرد: بودجه استان فارس شامل ملی و استانی از بودجه عمرانی شهرداری شیراز کمتر است و از این رو لازم است شوراها بر هزینه‌کردهای منابع شهر حساس باشند.

رضاییان با تاکید بر اینکه مصوبات نباید برای شهر ایجاد هزینه کند، افزود: عیب است که مصوبه‌ای در زمان تطبیق مورد ایراد قرار گیرد، مصوبات شورا باید پختگی لازم را داشته باشد تا وارد هیئت حل اختلاف نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *