تصویب مطالعات مرحله اول و دوم طرح شبکه آبرسانی و آبیاری فضای سبز شهرهای زرقان و جوزدان

مطالعات مرحله اول و دوم طرح شبکه آبرسانی و آبیاری فضای سبز شهرهای زرقان در استان فارس و جوزدان در استان اصفهان در مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستائی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تأیید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،مطالعات مرحله اول و دوم طرح شبکه آبرسانی و آبیاری فضای سبز شهر های فوق پس از بررسی توسط کمیته اجرایی و هماهنگی استانداری های مربوطه در حوزه معاونت پژوهشی مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستائی مورد ارزیابی و تأیید قرار گرفت.

در این طرح ضمن بررسی وضعیت موجود و توسعه فضای سبز،نیاز آبی و منابع تامین آب فضای سبز،ضوابط و مبانی طرح،بررسی گزینه های مختلف انتقال و توزیع آب به لحاظ فنی و اقتصادی و انتخاب گزینه بهینه،نقشه های اجرایی به همراه جزئیات اجرایی ارائه شده است .

طراحی شبکه مستقل آبرسانی به فضای سبز،تامین آب این شبکه با استفاده از آب خام (غیر شرب)،جداسازی شبکه آب فضای سبز از شبکه آب شرب،بهینه سازی سیستم آبرسانی و آبیاری فضای سبز با استفاده از اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و کاهش هزینه های آبیاری فضای سبز از جمله نیروی انسانی و سوخت از جمله اهداف این طرح است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *