همایش شهرداران استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان فارس، نشست شهرداران استان فارس با حضور استاندار،معاونت عمرانی استانداری و اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری های فارس در سالن شهید قاضی استانداری برگزارشد.

سید محمد افشانی در این نشست با اشاره به اینکه : شهرداران باید اطلاعات جامع و کاملی از قوانین داشته باشند و متناسب با طرح های کشوری حرکت کنند ادامه داد: فعالیت های عمرانی در شهرها باید متناسب با برنامه های بالا دستی انجام شود که از جمله آن برنامه ششم و طرح آمایش است.

استاندار فارس افزود: مرحله اول طرح آمایش تمام شد و مرحله دوم نیز در حال تدوین است که باید فعالیت در شهرها نیز متناسب با آن برنامه ریزی شود.

افشانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها از ملزومات است، گفت: بودجه دولت برای رسیدگی به تمامی امور اندک است و در این راستا باشد شهرداری ها برای خود درآمد های پایدار داشته باشند نه اینکه تنها به دنبال کسب عوارض از مردم باشند.

وی ادامه داد: در تمامی شهرها باید از مشارکت های مردمی به بهترین شکل ممکن استفاده شود که این حرکت به معنی استفاده بهینه از منابع محدود و مدیریت است.

استاندار فارس با بیان اینکه جذب سرمایه گذار از جمله شاخص های یک مدیر در فارس است، گفت: همیشه عنوان کرده ام که جذب سرمایه گذار برای مدیران به عنوان شاخص به حساب می آید.

افشانی در خصوص ایجاد ارتباطات قوی برای توسعه و پیشرفت، گفت: اگر ارتباطات در استان وجود داشت هیچگاه اعتبارات عمرانی فارس در برنامه اول کمتر از ۴ درصد نبود.

وی افزود: باید افرادی به عنوان مدیر مشغول به کار شوند که علاوه بر دانش و تجربه ارتباطات قوی با مرکز داشته باشند تا بتوانند از آن برای توسعه و موفقیت مجموعه استفاده کنند.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت جمع آوری زباله در شهرها اشاره کرد و گفت: طی چند روزگذشته سفری به شهرهای جنوبی فارس داشتم که به واقع شاهد وجود شهردار در یک شهر بودم.

افشانی تاکید کرد: باید از تمامی ظرفیت ها برای توسعه یک شهر استفاده کرد نه اینکه تنها به فکر کسب اعتبارات باشیم و اگر بودجه نبود مشکلات را به گردن آن بیندازیم.

در ادامه این نشست شورای سالیانه سازمان همیاری شهرداری های استان فارس برگزار شد و حسین اربابی با رای شهرداران به مدت سه سال به عنوان مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان فارس انتخاب شد.همچنین مهندس هاشم پور به عنوان بازرس سازمان همیاری برای مدت یک سال انتخاب شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *