ویژگی های طرح های اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها برای اعطای تسهیلات تشریح شد

لوگوی سازمان شهرداریها

سرپرست دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پی اعلام اخباری در خصوص اعطای تسهیلات به پروژه های درآمدزا و اقتصادی شهرداریها از سوی این سازمان برخی ویژگی های اینگونه طرح ها را تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جعفر ژیلایی‌اقدم در این زمینه گفت: به طرح ها و پروژه های شهرداری ها، درآمدزا اطلاق می شود که دارای توجیه اقتصادی باشند.

وی افزود: طرح های اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها حتی الامکان باید در راستای وظایف شهرداریها باشند که موضوعاتی نظیر ساخت و ساز، ساماندهی بازار، احداث مجتمع های فرهنگی، تفریحی و گردشگری در این بخش قرار می گیرد.

ژیلایی‌اقدم اضافه کرد: یکی از ویژگی های طرح های اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها، ایجاد درامد پایدار برای شهرداریست بطوری که طی زمان های آینده، درآمد مستمری برای شهرداری ایجاد نماید.

وی، افزایش رفاه شهروندان و کمک به تسریع توسعه و آبادانی شهرها را دیگر ویژگی این طرح ها برشمرد.

وی ایجاد صنایع پشتیبان شهری را از جمله طرح های اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها برشمرد و گفت: احداث کارخانه آسفالت و شن و ماسه، کارخانه ساخت قطعات بتونی و گلخانه از جمله موضوعات مطرح در این مورد است.

ژیلایی‌اقدم همچنین گفت: در راستای سیاست ها و اسناد بالادستی و برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص هدایت شهرداریها به سمت ایجاد درآمد پایدار با تعریف و اجرای هدفمند پروژه های درآمدزا و توسعه محور شهری، تامین منابع مالی لازم برای اجرای این طرح مهم در دستور کار سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور قرار گرفته است.

سرپرست دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پایان از کاهش زمان رسیدگی به درخواستهای شهرداریها جهت دریافت تسهیلات بانکی همزمان با ارتقاء سطح دقت و گزینش طرح های منتخب ارائه شده نسبت به گذشته با هماهنگی های انجام شده با استانداری ها و دفاتر تخصصی و ذی ربط موضوع در این سازمان خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *