چهره استان فارس با اتهامات زیست محیطی تخریب نشود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: باید در رسانه های مکتوب و مجازی به اتهامات بی اساسی که در خصوص زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری و آسیب به محیط زیست مطرح می شود، پاسخ داده شود تا چهره استان با این اتهامات مورد تخریب قرار نگیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت اله رحیمی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلان شهر شیراز با بیان این که اخیراً موارد جدیدی از تعرض به منابع طبیعی و زمین خواری گزارش نشده است، تصریح کرد: مسائلی که از سال های قبل در زمینه تعرض یه منابع طبیعی وجود داشته است در کمیته مبارزه با زمین خواری استان در حال پیگیری است.

وی با تقدیر از تلاش هایی که شهرداری شیراز در زمینه کاهش آلودگی هوا و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی صورت داده است، اظهار داشت: همه تلاش ها نباید معطوف به تامین اعتبارات باشد و شهرداری شیراز می تواند با هماهنگی های مناسب با دستگاه هایی مانند پلیس راهور، شورای ترافیک استان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، عملکرد مناسبی را در حوزه بهبود وضعیت زیست محیطی شهر شیراز رقم بزند.

رحیمی با اشاره به اهمیت داده های ایستگاه های پایش آلودگی هوا در شهر شیراز، خواستار تعامل شهرداری شیراز، اداره کل محیط زیست و شرکت توزیع برق استان به منظور تامین هزینه های فعالیت این دستگاه ها شد.

وی بر فعالیت علمی و کارشناسی شرکت های مشاور در پروژه های زیست محیطی استان فارس تاکید کرد و افزود: این شرکت ها باید تلاش کنند از داده های جدید در محاسبات خود بهره بگیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، در این جلسه گزارش عملکرد دستگاه های مختلف استان مانند محیط زیست، شهرداری شیراز، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، علوم پزشکی و هواشناسی در زمینه بهبود شرایط زیست محیطی شیراز ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *